Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie, zachęca wszystkich niepełnosprawnych mieszkańców powiatu lubelskiego do składania wniosków drogą elektroniczną.

Utworzono dnia 18.06.2020

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie, zachęca wszystkich niepełnosprawnych mieszkańców powiatu lubelskiego, którzy posiadają podpis elektroniczny lub Profil Zaufany na platformie ePUAP do składania wniosków na przedmioty ortopedyczne/ środki pomocnicze, turnusy rehabilitacyjne a także wniosków dotyczących programu „Aktywny Samorząd” oraz „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” drogą elektroniczną.

czytaj dalej... na temat: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie, zachęca wszystkich niepełnosprawnych mieszkańców powiatu lubelskiego do składania wniosków drogą elektroniczną.

Dla każdej Mamy z okazji Jej święta

Utworzono dnia 26.05.2020
Dla każdej Mamy z okazji Jej święta
Dzień Matki co roku przypada na 26 maja to taki dzień w roku, kiedy każdy z nas pamięta o tym, ażeby złożyć swojej mamie życzenia.
Dlatego i my dziś w tak piękny dzień, składamy wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia, długich lat w zdrowiu, szczęścia i wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych marzeń oraz samych cudownych chwil w życiu.
 
czytaj dalej... na temat: Dla każdej Mamy z okazji Jej święta

Rekrutacja do II tury projektu „Czas na aktywność!” zakończyła się.

Utworzono dnia 21.05.2020
 
Rekrutacja do II tury projektu „Czas na aktywność!” zakończyła się. Wnioski osób które dostarczają formularze po upływie terminu naboru, zostaną wpisane na listę rezerwową.
 
Do drugiej tury projektu zostało przyjętych 40 osób. Celem projektu „Czas na aktywność!” jest wzrost integracji społecznej oraz poprawa dostępu do rynku pracy osób wykluczonych lub zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym w regionie poprzez realizację kompleksowych programów aktywizacji oraz usług reintegracji i rehabilitacji społeczno-zawodowej.Część uczestników projektu odbyła już spotkania z doradcą zawodowym, psychologiem. Na tych spotkaniach odbywa się diagnoza potrzeb, indywidualne poradnictwo zawodowe. Uczestnik wraz z doradcą tworzą Indywidualny Plan Działania, który uwzględnia plan i rozwój kariery zawodowej, w tym podnoszenie lub uzupełnienie kompetencji i kwalifikacji. Uczestnicy wraz z doradcą analizują rynek pracy pod kątem funkcjonowania uczestnika projektu na rynku pracy. Osoby poznają techniki poszukiwania pracy, sporządzania dokumentów aplikacyjnych. Na spotkaniach z psychologiem ma miejsce trening kompetencji społecznych gdzie identyfikują bariery psychologiczne i starają się je przełamywać. Uczestnicy uczą się technik radzenia sobie z emocjami i stresem. W ramach projektu odbywa się także trening kompetencji życiowych na których uczestnicy mają możliwość nabycia umiejętności gospodarowania budżetem domowym, zarządzania czasem, załatwiana spraw w instytucjach, redagowania pism urzędowych. Po zakończeniu poradnictwa zawodowego i wsparcia psychologicznego, uczestnicy odbędą szkolenie i staż zawodowy za które otrzymają stypendium.
czytaj dalej... na temat: Rekrutacja do II tury projektu „Czas na aktywność!” zakończyła się.

Dom Pomocy Społecznej w Matczynie otrzymał środki ochrony osobistej w postaci maseczek ochronnych, rękawiczek i płynów dezynfekcyjnych.

Utworzono dnia 14.05.2020

W dniu 13.05.2020 r. w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID 19, do Domu Pomocy Społecznej w Matczynie reprezentowanego przez Dyrektora Pana
Sławomira Piotrowskiego trafiły środki ochrony osobistej w postaci maseczek ochronnych, rękawiczek i płynów dezynfekcyjnych. Inicjatywa została podjęta przez Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Jarosława Stawiarskiego, który wraz z Dyrektorem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Panią Małgorzatą Romanko przekazał Staroście Lubelskiemu Panu Zdzisławowi Antoniowi oraz Dyrektorowi Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie Panu Jackowi Figarskiemu jakże potrzebną w tym trudnym czasie darowiznę, zwiększając tym samym zasoby Domu Pomocy Społecznej na terenie Powiatu Lubelskiego.


Zakupione materiały pochodzą z funduszy projektu partnerskiego współfinansowanego ze środków EFS pt. „Standardy w zakresie mieszkalnictwa wspomaganego dla osób chorujących psychicznie po wielokrotnych pobytach w szpitalu psychiatrycznym” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) 2014 – 2020.
Powyższe działanie, zgodnie z zapewnieniami, nie będzie jedynym wsparciem organizowanym przez Marszałka na rzecz placówek organizacyjnych pomocy społecznej, za
co jesteśmy niezmiernie wdzięczni.

Przekazanie darów dla placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz Domu Pomocy Społecznej

Utworzono dnia 11.05.2020
W dniu 08.05.2020 r. dzięki uprzejmości Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Lublinie Pani Kamili Grzywaczewskiej i Zastępcy Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Lublinie Pana Marka Wojciechowskiego, przy koordynacji Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie Pana Jacka Figarskiego w placówkach opiekuńczo – wychowawczych w Przybysławicach i Woli Gałęzowskiej a także Domu Pomocy Społecznej w Matczynie nastąpiło przekazanie darów w postaci mleka UHT w kartonach o pojemności 250 ml. W tym trudnym dla wszystkich okresie stanowi to cenną darowiznę, która z pewnością powiększy zasoby żywnościowe placówek znajdujących się na terenie Powiatu Lubelskiego.
 
 
czytaj dalej... na temat: Przekazanie darów dla placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz Domu Pomocy Społecznej

Wydłużona rekrutacja do II tury projektu „Czas na aktywność!”

Utworzono dnia 27.04.2020

 

W związku z wydłużeniem rekrutacji do II tury projektu „Czas na aktywność!” wszystkie osoby, które są zainteresowane udziałem w projekcie, mają status osoby bezrobotnej lub poszukują zatrudnienia, mają poniżej 65 roku życia oraz posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i zamieszkują na terenie GMINY POWIATU LUBELSKIEGO, serdecznie zapraszamy do złożenia formularzy zgłoszeniowych!

czytaj dalej... na temat: Wydłużona rekrutacja do II tury projektu „Czas na aktywność!”

„Powiat Lubelski szyje maseczki i tworzy przyłbice”

Utworzono dnia 22.04.2020
Powiat Lubelski angażuje się w akcję szycia maseczek

i tworzenia przyłbic. Koncepcję i współpracę koordynuje Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie Pan Jacek Figarski. Inicjatywę rozpoczął Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Matczynie Pan Sławomir Piotrowski

czytaj dalej... na temat: „Powiat Lubelski szyje maseczki i tworzy przyłbice”

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 486

W poprzednim tygodniu: 714

W tym miesiącu: 486

W poprzednim miesiącu: 2697

Wszystkich: 78476