Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

SPOTKANIE INTEGRACYJNE WYCHOWANKÓW DOMU DZIECKA W WOLI GAŁĘZOWSKIEJ Z PODOPIECZNYMI DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W KIEŁCZEWICACH MARYJSKICH

Utworzono dnia 19.09.2019

 

            Wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom mieszkańców Powiatu Lubelskiego, w dniu 18 września 2019 r. za sprawą Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie odbyło się spotkanie integracyjne dzieci z Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej z osobami starszymi i niepełnosprawnymi z Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach Maryjskich.

Integracja miała miejsce w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Spotkanie było pierwszą tego typu lokalną, społeczną inicjatywą pozwalającą na przełamanie barier międzypokoleniowych oraz aktywizację grup najbardziej narażonych na wykluczenie społeczne, tj. osób niepełnosprawnych i starszych.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pana Krzysztofa Michałkiewicza, Wojewody Lubelskiego Pana Przemysława Czarnka oraz Starosty Lubelskiego Pana Zdzisława Antonia.

W uroczystości udział wzięli honorowi goście: Pan Krzysztof Michałkiewicz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pani Agata Grula Dyrektor Generalny w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, Wicestarosta Lubelski Andrzej Chrząstowski, Pani Magdalena Filipek - Sobczak Dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie, Pani Elżbieta Boczkowska inicjatorka grupy wolontarystycznej, Pani Katarzyna Petryszak przedstawiciel Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przybyłych gości oraz ich uroczystymi wystąpieniami.
W kolejnej części dnia dokonano uroczystego odpalenia „pochodni pokoleń”, a następnie rozpoczęło się wspólne pieczenie kiełbasek i śpiewy przy dźwiękach harmonii. W trakcie wydarzenia uczestnicy mieli możliwość zwiedzania i poznania historii Muzeum Wsi Lubelskiej. Dzięki wspomnianej inicjatywie udało się zbudować atmosferę wzajemnego szacunku, zrozumienia. Osiągnięte zostały cele, które trudno zrealizować w pojedynkę. Relacje oparte na życzliwości przyniosły uczestnikom spotkania satysfakcję i dobre samopoczucie.

Serdecznie dziękujemy współorganizatorom powyższego wydarzenia, w szczególności wyżej wymienionym patronom honorowym oraz Pani Bognie Bender - Motyce Dyrektorowi Muzeum Wsi Lubelskiej wraz z pracownikami za umożliwienie zorganizowania wydarzenia w tak malowniczym plenerze. Wyrażamy wdzięczność za zaangażowanie w organizację spotkania Pani Danucie Adamek Dyrektorowi Środowiskowego Domu Samopomocy w Bychawie wraz z zespołem muzycznym, Dyrektorom Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach Pani Dorocie Frąk i Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej Panu Marianowi Podsiadły, z towarzyszącymi pracownikami i podopiecznymi placówek.

 

Spotkanie integracyjne

Utworzono dnia 20.09.2019, 08:35

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 250

W poprzednim tygodniu: 456

W tym miesiącu: 528

W poprzednim miesiącu: 1818

Wszystkich: 60694